W ubiegłą sobotę spotkaliśmy się na skwerku w Zawoi Centrum, aby wspólnie czytać i słuchać polskiej klasyki z epoki romantyzmu. Podczas XI edycji Narodowego Czytania, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku, zajęliśmy się lekturą Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

Gościem honorowym Narodowego Czytania pod Babią Górą był Wójt Gminy Zawoja, Marcin Pająk, który przeczytał dla nas Romantyczność. Zaprosiliśmy także krakowskiego aktora teatralnego Wojciecha Trelę, który zadeklamował dla nas m.in.  Panią Twardowską, Świteziankę oraz Powrót taty. Artystyczna atmosfera towarzyszyła także kolejnym lektorom: uczniom szkół, dyrektorowi i pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej oraz gościom z widowni.

Wszystkim zaangażowanym w tegoroczne Narodowe Czytanie bardzo dziękujemy.