Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w wysokości 14 000 zł. Umowa pomiędzy Gminną Biblioteką Publiczną a Biblioteką Narodową zawarta została w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Działanie to ma na celu zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów i wydawnictw nutowych i kartograficznych. Wszystkie nowości wydawnicze są dostępne w naszym katalogu online w zakładce Nowości.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa