W naszej Bibliotece wystartowała kolejna edycja projektu „Mała książka, wielki człowiek”

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat. Aby przystąpić do projektu należy odwiedzić nas wraz ze swoją pociechą. Za każdą wizytę w Bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki przedszkolak otrzyma naklejkę do Karty Małego Czytelnika. Kiedy zbierze ich dziesięć zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowanie. Ponadto w chwili założenia karty otrzyma tzw. “wyprawkę”, czyli książkę i materiały promujące projekt.

Nowością tegorocznej kampanii są wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej, które pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w tej pięknej akcji. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.