Inwestycja jest realizowana w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020

Szanowni Mieszkańcy, z  przyjemnością informujemy, iż  Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi znalazła się w gronie finalistów  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016 -2020”. Wniosek „Budowa i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi złożony przez bibliotekę otrzymał wysoka ocenę merytoryczną,  co sprawiło, że decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy  dofinansowanie w wysokości 2000000 zł na budowę  nowoczesnego obiektu. Realizacja takiej inwestycji wpłynie na zwiększenie poziomu usług bibliotecznych, wzmocni ofertę działań kulturalnych oraz przyczyni się do wzrostu integracji i aktywności lokalnej.

 

Otrzymaliśmy także dofinansowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2018” w wysokości 6090 zł Celem  Priorytetu  jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych.

Zakupione nowości wydawnicze są już  w naszej bibliotece. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą  ofertą dostępną w katalogu bibliotecznym  on-line w zakładce Nowości .