Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań autorskich z fascynującymi osobami, które opowiedzą nam o kulturze i przyrodzie naszego regionu. Odbędą się one w ramach mikroprojektu Zielona Półka w dniach:

8 czerwca godz. 8:40 – Spotkanie z Katarzyną Fujak
Katarzyna Fujak jest od wielu lat związana z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Współautorka wielu pozycji dotyczących regionu Babiej Góry. Opowie nam między innymi o przyrodzie naszego regionu.

9 czerwca godz. 11:30 – Spotkanie z Stanisławem Wyrtelem
Stanisław Wyrtel jest jednym z najbardziej znanych artystów uprawiających malarstwo na szkle. Pochodzi z Zubrzycy Górnej. Opowie nam o swojej pasji do malowania i regionu Orawy.

15 czerwca godz. 9:40 – Spotkanie z Katarzyną Ceklarz
Katarzyna Ceklarz jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie etnologii i antropologii kulturowej. Jest również socjologiem i przewodnikiem beskidzkim i tatrzańskim. Autorka wielu publikacji dotyczących kultury górali, m. in. “Słownik magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich” (wspólnie z U. Janicką-Krzywdą). Porozmawia z nami o swoim zamiłowaniu do kultury góralskiej i swojej pracy.

Projekt ZIELONA PÓŁKA (INT/EB/BES/IX/A/0283) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2014-2020 oraz z budżetu państwa i środków własnych.