Wtorek 21 czerwca stał się dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi dniem szczególnym. Był to dzień wernisażu wystawy „Ekslibris – historia jednego obrazka”, który zwieńczył warsztaty tworzenia ekslibrisów. Odbyły się one w maju w naszej Bibliotece oraz u naszych partnerów – Gminy Oravska Polhora. Zaproszeni przez nas goście (w tym m.in., Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk, Radni, uczniowie i nauczyciele ze szkół w Zawoi Oravskiej Polhorze oraz dzieci i opiekunowie z Świetlicy Środowiskowej w Zawoi) mogli podziwiać prace przygotowane przez uczestników warsztatów oraz spróbować „zielonych dań”, przygotowanych ze zdrowych i regionalnych produktów.

Podczas wernisażu wręczyliśmy nagrody twórcom najlepszych prac. Laureaci otrzymali między innymi książki, worki śniadaniowe i lornetki. Ponadto pochwaliliśmy się ekslibrisami przygotowanymi dla nas przez profesjonalną firmę stemplarską. Dwa z nich będą zdobić nasze księgozbiory, kolejne dwa przekażemy Gminie Oravska Polhora.

Projekt ZIELONA PÓŁKA (INT/EB/BES/IX/A/0283) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2014-2020 oraz z budżetu państwa i środków własnych.