Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi, po raz kolejny, była organizatorem   eliminacji gminnych do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.  W tegorocznych zmaganiach poetyckich uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.  Głównym celem  konkursu było prezentowanie najciekawszych dzieł literatury polskiej i powszechnej.      W dniach 7 oraz 15 marca br. komisja konkursowa, kierując się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru odpowiedni do wieku recytatora, sposób interpretacji tekstu, ogólny wyraz artystyczny, postanowiła przyznać następujące miejsca:

w  kategorii  – szkoły podstawowe klasy  0-II

I miejsce –  Łucja Trybała (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Mosorne), II miejsce Ksawery Włoch (Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawoi),III miejsce – Nadia Wójciga  Joanna Wiecheć (Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej)

Wyróżnienia: Budzowska Julia, Mikołajczyk Szymon(Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Centrum), Andrea Montanari (Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawoi), Nikodem Chowaniak (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Mosorne)

w kategorii   –     szkoły podstawowe klasy  III-V

I miejsce -Anna Wilczyńska (Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej),  II miejsce Zofia Bogdan (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Centrum), III miejsce Maja Jezutek (Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej), Julia Kozina (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Centrum)

wyróżnienia: Julia Trybała, Oliwia Dobek (Zespół Szkolno– Przedszkolny w Zawoi Mosorne)

w  kategorii   –   szkoły podstawowe klasy  VI – VII

I miejsce – Weronika Woźnica (Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej), Oliwia Drwal (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Mosorne), II miejsce –  Nikola Surzyn (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Mosorne), III miejsce –  Julia Ficek (Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej), Karolina Trzebuniak (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Centrum)

w kategorii   –     kl. VIII i gimnazjum

I miejsce – Natalia Smyrak (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Centrum)

Promocję do eliminacji powiatowych, które   odbyły się 14 marca br. w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim oraz 21 marca br. w Domu  Weselnym „Greg” w Budzowie, otrzymali laureaci I i II miejsc, tj. Łucja Trybała, Ksawery Włoch, Anna Wilczyńska, Zofia Bogdan, Weronika Woźnica,  Oliwia Drwal, Nikola Surzyn, Natalia Smyrak

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż laureatką  XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Makowie Podhalańskim została Anna Wilczyńska, która zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!