Krok 1

Przyjść do biblioteki z dobrą energią

Krok 2

Wyszukać, wybrać lub poprosić o interesującą nas książkę/audiobook/czasopismo

Krok 3

Poprosić o założenie konta w bibliotece

Krok 4

Podać swoje dane: Imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania oraz numer telefonu i/lub adres e-mail.

Krok 5

Podpisać kartę zobowiązania

Krok 6

Cieszyć się z wypożyczonej książki

Jak korzystać z katalogu- on-line?

Wyszukiwanie książek można prowadzić bez logowania. Aby odszukać daną pozycję należy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi (bibliotekazawoja.pl) otworzyć menu Katalog->Katalog online. Zostaniemy przekierowani na biblioteczny katalog SOWA.

Gdy już znajdziemy się w katalogu GBP zobaczymy pole, w którym możemy wpisać tytuł książki. Dostępne jest także Wyszukiwanie zaawansowane według kryteriów, które wybierzemy z listy rozwijanej.

Kiedy wyszukamy interesującą nas książkę możemy sprawdzić jej stan w naszej bibliotece – książka może być dostępna (zaznaczone na zielono) lub aktualnie wypożyczona (pomarańczowe). Kolejnym statusem jest O dostępność zapytaj w placówce (szary pytajnik), który oznacza, że w systemie nie jest zawarta informacja o tym, czy jest ona wypożyczona, czy nie.

UWAGA!!! Należy zwrócić uwagę, czy książka widnieje w wypożyczalni Biblioteki Głównej czy w Filii w Skawicy lub Zawoi Wilcznej. W filiach nie ma możliwości ustawienia statusu książki na dostępną.

Po znalezieniu przez nas książki możemy przejść do jej zamawiania. Wystarczy kliknąć ikonę koszyka Dodaj. Gdy już zapełnimy nasz koszyk powinniśmy kliknąć jego ikonę w prawym górnym rogu strony (liczba nad koszykiem oznacza ilość wybranych pozycji). Zostaniemy przeniesieni na stronę koszyka. Aby zamówić wybrane wcześniej książki klikamy ikonę koperty, a następnie wpisujemy nasze nazwisko i imię, adres e-mail, adres e-mail odbiorcy (UWAGA!!! – tu wpisujemy adres e-mail biblioteki gbpzawoja@gmail.com) oraz ewentualną dodatkową treść wiadomości. Następnie przechodzimy weryfikację antyspamową i wysyłamy. Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej przygotują wybrane książki, które będzie można odebrać w bibliotece.

Książki można zamawiać także telefonicznie, dzwoniąc na numer biblioteki, tj.: 33 877 50 41

Katalog online