Spektakl Pchła Szachrajka

W piątek 28 grudnia 2017 r. odbył się kolejny spektakl  z repertuaru Gminnego Koła Teatralnego Etiuda. Tym razem była to wciąż aktualna Pchła Szachrajka Jana Brzechwy. Przedstawienie zostało przygotowane przez  Katarzynę Błachut, Agnieszkę Zemlik – Makoś oraz Danutę Zemlik. Było to  zabawne widowisko, w czasie którego publiczność poznała  przygody i szachrajstwa tytułowej bohaterki. Pchła Szachrajka to utwór zaliczany do klasyki literatury dziecięcej,  niełatwy w inscenizacji wymagający  od twórców przedstawienia  dużych umiejętności aktorskich. Spektakl w wykonaniu  Etiudy, naszych początkujących  artystów,  po raz kolejny dowiódł, że warto zapraszać  dzieci do wspólnej zabawy teatrem. Powstało krótkie, ale  wspaniałe, barwne widowisko, poruszające wyobraźnię dziecięcą. Publiczność w skupieniu śledziła perypetie Szachrajki, która dzięki swej przebiegłości i inteligencji potrafiła wykorzystywać ludzi do realizacji swoich własnych celów. Spektakl bawił  i  jednocześnie zmuszał widzów do refleksji nad swoim postępowaniem. Ostatnia scena spektaklu, ukazująca przemianę tytułowej bohaterki, jej skruchę i obietnicę poprawy, dowiodła, iż  każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, jeśli naprawdę postanowi zmienić swoje postępowanie.  Wspaniała gra aktorów, odpowiednia gra światła, scenografia sprawiły, że spektakl spotkał się z  dużym uznaniem publiczności, czego dowodem były gromkie brawa na  zakończenie przedstawienia.