Dokładnie rok temu, 19 października 2021 roku, obchodziliśmy w naszej Bibliotece niemałe święto. Odbyło się wtedy oficjalne otwarcie nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej i Babiogórskiego Centrum Kultury. Wielu zaproszonych gości, wiele ciekawych przemów…  Ten dzień był wyjątkowy.

Przez ostatni rok w naszej Bibliotece działo się bardzo wiele. Ferie w Bibliotece,  Tydzień Bibliotek, projekt Zielona Półka, Narodowe Czytanie, spotkania autorskie (m.in. z Agnieszką Lingas-Łoniewską, Justyną Bednarek, Tanyą Valko, Marcinem Kostrzyńskim), wizyty bibliotekarzy z województw małopolskiego i śląskiego . Mnóstwo spotkań z dziećmi (przede wszystkim ze Świetlicy Środowiskowej w Zawoi Centrum), rozmów z czytelnikami (m.in. w Dyskusyjnym Klubie Książki), przeprowadzonych warsztatów, wypożyczeń. Kupiliśmy ogrom książek i audiobooków, współfinansowanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (m. in. nowe: Johnny, Malibu płonie, Piastunka róż, Mądrość herbaty, Columbine). Stworzyliśmy dział „Męskie czytanie”, do którego szczególnie zapraszamy wszystkich Panów Czytelników. Zwiększyliśmy także naszą dostępność  w weekendy. Od prawie roku Biblioteka jest otwarta również w soboty, w godzinach od 9:00 do 13:00.

Działo się wiele i będzie się działo wiele. Już przygotowujemy kolejne projekty, wrzucamy do naszego koszyka w księgarni nowe pozycje książkowe. Zamawiamy najnowsze numery czasopism (np. Świata Wiedzy, Mówią Wieki, Młody Technik, Na Szczycie, Auto Świat, Dobre Rady czy też Claudii) oraz tygodników (Tygodnik Powszechny, Sieci, Newsweek, Angora). Wymyślamy propozycje warsztatów i inicjatyw. Już dziś zapraszamy do odwiedzin i uczestnictwa w życiu Biblioteki.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.