Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi bierze udział w programie „Partnerstwo dla książki”, finansowanym ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Głównymi celami programu są m.in.  poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach oraz działania rozpowszechniające czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Na nasze zadanie pt.: „Urzeczeni magią wyobraźni” otrzymaliśmy 8 680 zł.

 „Urzeczeni magią wyobraźni” to cykl działań animujących czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Głównym celem naszych działań będzie upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz uświadamianie rodzicom roli książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka. Chcemy połączyć literaturę z różnymi formami aktywności kulturalnej, poszerzając przy tym ofertę działań biblioteki.

Więcej o naszych działaniach wkrótce.

 

 

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”